|
Üdvözöllek Neredin Nóra Ösvényén!
Az Ösvényalapító Neredin Nóra melegszívű, közvetlen ember volt, aki mindenből a lehető legjobbat próbálta kihozni, és nem ismert vesztett helyzetet. Mondják, nem csak okos volt, de nagyszerű érzékkel fürkésze a jövőt is, talán ez volt bölcsességének kulcsa. Vallotta, hogy a tanulás és a tapasztalás együtt jelenti az utat a tudás felé, és hogy "Aki nyitott szemmel jár, az többet lát a világból, mint aki csak maga elé bámul".
Talán azt hihetnénk naiv volt és hiszékeny, de a Martion, mint a tudás fellegvára még ma is áll, s hirdeti: amit egyszer megtanultál, örökre a tiéd marad.
A Lelkek Tükrének köszönhetően pedig, mindazok, akik hasonlóságot mutatnak azzal, aki hajdan felkutatta a Martion helyét, azoknak lehetősége nyílik, hogy a Kék Sólyom Ösvényén járjanak.
|
A harmadik emelet egy része, és a hátsó tornyok... Ez a sólymok igazi birodalma, itt szárnyal szabadon képzeletünk, és itt találjuk meg önmagunk, és egymást. S van itt egy különleges hely, ahol szívesen időzünk:
Neredin Nóra szobra
Sólyomszárny Sándor
|
Külső:
Sólyomszárny Sándor szelleme magas, szikár férfi, s megjelenését csak nemesebbé teszi hosszú, két varkocsba font vörösesszőke haja, és vöröses bajsza és szakálla. Az orra hajlott, s magas homloka megfontolt lényéről árulkodik. Vászonnadrágot, magas szárú csizmát visel, s színes tunikáját széles öv fogja össze.
Sándor még holtában, szellem képében is nyugalmat, békességet áraszt, megbékélt a halálával, és nem tesz különbséget talanok, sutták és varázslók között. Ha megszólal, beszéde mindig magára vonja a figyelmet.
Jellem:
Korának híres abeomágusa, kegyetlen cselszövés áldozata lett. Azért tért vissza, hogy figyelmeztesse a varázslókat a veszélyre. Sándor, Neredin Nóra hitvese, és Keresztes Katalin féltestvére, hűen a családi hagyományokhoz, nagy tiszteletben tartotta a természetet és az állatokat. Különös kapcsolatban állt a sólymokkal, és mint abeomágus, maga is sólyommá változott át. Mondták róla, hogy ért a sólymok nyelvén és hajnalonként, mikor velük repült el a felkelő nap irányába, olyan titkokat mondtak el neki, amikről senki más nem tudott. Ez már örökre rejtély marad, mint ahogy az is, hogy milyen különös erő vonzotta a sólymokat hozzá.
Ha sikerül megfelejtkeznie halott hitveséről, akkor képes órákig szórakoztatni a kíváncsi diákokat régmúlt idők kalandjaival, csínyeivel, amiket fiatalokként „követtek el”. Mikor azonban Nóra körül forognak a gondolatai, búskomorrá válik, és szívesen veszi, ha az ő gondolatait terelik el. Egyik legnagyobb szívfájdalma, hogy drága Nórájának a jegyajándékai az idő forgatagában eltűntek. Gyakran rója a kastélyt, hogy rábukkanjon ezekre a tárgyakra, és hálás minden segítségért. Mind a mai napig rendelkezik annyi varázserővel, hogy baj estén magához tudjon hívni sólymokat, vagy más nemes madarakat. Nem egy bajba jutott neredines diákot segített már ki így szorult, életveszélyes helyzetből.
|
Természetesen akad pár mese, és anekdota, illetve hivatalos feljegyzés is, ami segít megismerni Ösvényünk történetét. Míg ezeket egy csokor alá nem sikerül fogni, figyelmedbe ajánlom a Krónikákat.
"Erre az ösvényre olyan diák lép csak,
Kinek szíve tiszta, tőle megolvad a jégcsap.
Holnap ki azért kél, hogy megvédje társát,
Aki más javát keresi, és sohasem a kárát,
Ő lesz méltó tagja hát Neredin ösvénynek,
Ő köszönthet egyedül Nóra üdvének.
Megtanulja mire képes csapatban a mágus,
Hogyan legyen mindenkor szelíd, s néha árgus.
Az állatok nyelvét legkönnyebben ő érti.
Nála a sárkányt különbül senki meg nem üli.
A sólyom karma éles, s megsebez, ha érzi,
Hogy sötét átkok útján fenyegetés éri.
Noha Bátor, sosem vakmerő, s erős csőrét tartja
Szembe kihívással, büszkén a magasba.
Rá számíthatsz akkor is, ha haragos a kedve.
Gazságban utolsóként lesz a keze benne.
Így ha hűséges barátra és erős szívre vágsz,
A te utad Neredin, s amit kerestél itt bizton rátalálsz."
Váradi Balázs (Mira) pennájából
|
|
Friss hírek (új, összes, archívum)
|
Utolsó órák
- Jelenleg nincs olyan friss óra a saját évfolyamodon, aminek még nem oldottad meg a házi feladatát.
| Új diákok
|
|